Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności A Ty ilu osobom pomogłeś w tym roku?

A Ty ilu osobom pomogłeś w tym roku?

News_na_strone_diecezji_2011-05-23_220Grażyna Bieroza, wolontariuszka Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Hajnówce sytuację w gminie zna doskonale. Mieszka tu i żyje wśród ludzi. I wie, kto bez ludzkiego wsparcia sobie nie poradzi.

Oboje z mężem prowadzą mikroprzedsiębiorstwa – Grażyna zajmuje się agroturystyką i na brak zajęć nie narzeka. Ale na pytanie, dlaczego zajęła się pomaganiem innym, uśmiecha się i mówi:

– Nie wiem. I mąż, i ja mamy to chyba we krwi. Zawsze tak było. Pomagaliśmy, jak mogliśmy. Czasem to była żywność, innym razem przekazywaliśmy coś z odzieży.

Kleszczele, niewielkie dwutysięczne miasteczko i siedziba władz gminnych ma jeden zakład produkcyjny, zatrudniający niespełna 40 ludzi. Część osób pracuje w instytucjach samorządowych. Kilka w handlu. Pozostali z ponad 3000 tysięcy mieszkańców – różnie. Bogato nie jest. A żyć trzeba. I do tego zimy tu, na zachodnim skraju Puszczy Białowieskiej do najlżejszych nie należą.

Teraz, od czerwca ubiegłego roku Grażyna Bieroza prowadzi punkt wydawania odzieży. Dyżuruje w niewielkim pomieszczeniu, które udało jej się na ten cel nieodpłatnie pozyskać. Przed zimą w każdy wtorek, a od listopada w każdy pierwszy wtorek miesiąca od 9 do 11. Buty, kurtki, spódnice, bluzki, spodnie i swetry trafiają do potrzebujących. Siostra Grażyna bardzo dba o to, by rzeczy, które przekazuje, były w dobrym stanie. Dlatego niechętnie korzysta z przypadkowych źródeł. Ale jej przyjaciele i znajomi wiedzą, że za jej sprawą porządne, a im zbywające, ubrania trafią we właściwe ręce.

– Już 106 osobom mogłam pomóc – w glosie wolontariuszki słychać niekłamaną radość. – Gdyby ktoś do mnie dołączył, a bardzo bym tego chciała, można by działać jeszcze skuteczniej.

A że to zacne i dające dużo satysfakcji zajęcie, warto dzielić obowiązki i zadowolenie.

Jeśli chcesz pomóc poprzez swój wolontariat, zgłoś się telefonicznie: 507 040 782..

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej ChSCh: www.pomoc-odziezowa.chsch.pl

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Filia Hajnówka
ul. Południowa 20
17-200 Hajnówka
konto: 69 1240 1994 1111 0010 3046 8107

www.hajnowka.chsch.pl/pomoz

 

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz jej przekazać 1% podatku (KRS 0000220518). (Serwis Informacyjny ChSCh)