Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Spotkanie kościelnych Seniorów

Spotkanie kościelnych Seniorów

01„Drogie Siostry, drodzy Bracia czuję się bardzo pokornie wobec tak wielkiego dzieła, jakie Wy wykonaliście przez całe swoje życie” – powiedział pastor Mirosław Karauda, przewodniczący Diecezji Wschodniej na dorocznym spotkaniu z senioralną kadrą byłych pracowników Kościoła Adwentystów, które odbyło się 21 czerwca w progach stołecznego zboru Warszawa-Centrum.

„Chciałbym Wam Drodzy podziękować za Waszą służbę i cieszymy się, że mamy Was w Kościele” – kontynuował mówca.

„Jesteście ciągłością historii, wielkiej historii naszego Kościoła. Niech Bóg Wam błogosławi. Jeżeli kiedykolwiek możecie służyć nam radą to zawsze będziemy otwarci na to, co chcecie powiedzieć ze swojej mądrości [i] z własnego doświadczenia” – dodał kaznodzieja.

W spotkaniu, któremu przewodniczył pastor Marek Rakowski, sekretarz Kościoła, udział wzięło trzydzieści osób, które prócz wspólnego wysłuchania słów refleksji przewodniczącego Diecezji Wschodniej oraz chwil modlitwy, mieli okazję by wymienić między sobą wiele prywatnych spostrzeżeń.

Była także okazja aby powitać nowe osoby, które po dobrze spełnionej służbie zawodowej znalazły się po raz pierwszy w gronie kościelnych emerytów.

Szczególną atrakcją całodniowego spotkania seniorów była wycieczka do pobliskiego muzeum Fryderyka Chopina.

Wiele z obecnych na spotkaniu osób swą długoletnią służbę w Kościele poświęciło pracy misyjnej i duszpasterskiej na terenie Diecezji Wschodniej dawniej zwanej Zjednoczeniem Wschodnim. W imieniu Zarządu Diecezji życzymy wszystkim uczestnikom zjazdu jeszcze wielu sił, zdrowia i radości z rozwoju dzieła Pańskiego w naszej Diecezji a także całym polskim Kościele.

- Wysłuchaj na www.adwentysci.waw.pl refleksji pastora Mirosława Karaudy skierowanej do Seniorów.

© Serwis informacyjny Diecezji Wschodniej

(Źródło: www.adwentysci.waw.pl)

 

02 03 04 05 06 07 08