Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Grodziski klub zdrowia „Tamaryszek"

Grodziski klub zdrowia „Tamaryszek"

kwiatek2004 lutego rozpoczął działalność grodziski klub zdrowia „Tamaryszek". Od samego początku jego powstaniu towarzyszyło cudowne Boże działanie. Najpierw był to Boży dar w postaci sali, potem szukanie pomysłu, jak ją wykorzystać i pierwsza myśl: klub zdrowia. Poddała ją Alinka Ciupa, podtrzymała Beatka Śleszyńska, a ja, przy współudziale sióstr i braci ze Zboru w Podkowie Leśnej, zajęłam się realizacją.

Pomimo trzaskającego mrozu ( -20 ) w spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ok. 30 osób, w tym ponad dwadzieścia z zewnątrz. Resztę stanowili członkowie Zboru i tu wymienić należy siostry Halinkę Szklorz oraz Asię Buczek, które przygotowały degustację smakowitych potraw wegetariańskich. Znaczny udział miała też siostra Marzenka Matła, nieobecna, ale zastąpiona przez męża Krzysztofa. Na stole znalazły się: paszteciki, wspaniały chleb razowy, pasztet z dyni i kilka rodzajów past, a jako napój – zaparzona w termosach herbatka ziołowa. Nad wszystkim czuwała siostra Beata Śleszyńska. Zabrakło tylko przepisów kulinarnych, które obiecane, zostaną rozdane na kolejnym spotkaniu. Degustację poprzedziła modlitwa siostry Aliny Ciupy, w której wzięli udział wszyscy zebrani. Wcześniej siostra Alina (niejednokrotnie odwołując się do mocy Bożej i roli wiary w procesach zdrowienia) zyskała sympatię uczestników przedstawiając problemy i rozwiązania związane z tematem jej wykładu pt. „Miażdżyco stop! W tył zwrot!".

Duchowe aspekty działalności klubu symbolizuje jego nazwa „Tamaryszek". Jest to roślina charakteryzująca się nie tylko pięknem i wysoką odpornością zarówno na upał jak i na mróz, ale także wydzielaniem soku, który krzepnąc przybiera postać manny (1) . Tak jak manna była chlebem Izraelitów na pustyni Synaj, tak niech wiedza i idee krzewione w „Tamaryszku" będą taką manną dla wszystkich, którzy zechcą je przyjąć. Spotkania w „Tamaryszku" odbywać się będą w każdą pierwszą środę miesiąca. Najbliższe 7 III 2012. Rozważania na temat „Porzuć troski, zacznij żyć!" – praktyczne rady, jak sobie radzić ze stresem – przedstawi dr Zdzisław Ples. W kwietniu, w okresie poprzedzającym Wielkanoc dr Łukasz Romanowski będzie mówił o wadze przebaczenia.

Na koniec może warto wspomnieć, że większość uczestników Klubu wywodzi się z Uniwersytetu III Wieku, którzy z okazji „Dnia Babci i Dziadka" brali udział w zorganizowanej dla nich imprezie osiedlowej. Gościem specjalnym była wówczas siostra Beata Śleszyńska zaproszona w celu przedstawienia zasad zdrowego stylu życia warunkujących dobre i długie życie. Wówczas też uczestnicy otrzymali egzemplarze jubileuszowego kwartalnika Fundacji „Źródła Życia" pt. „Zdrowie z Wyboru" oraz zapowiedziane zostało otwarcie klubu zdrowia. Dość znaczna, jak na początek, frekwencja, a także głosy uczestników wskazują, że ludzie są bardzo otwarci na naszą działalność .

Niech Pan Bóg błogosławi. 

Maria Bartow, koordynator Klubu Zdrowia w Grodzisku Maz.

(1) Barbara Szczepanowicz, Atlas roślin biblijnych, s.64; Wydawnictwo WAM, Kraków 2003