Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Wykłady „Wygraj z czasem"

Wykłady „Wygraj z czasem"

czas250Zapraszamy na wykłady pt. „Wygraj z czasem"!

Mało ludzi ma wystarczająco dużo czasu, a przecież każdy ma prawie cały czas, który istnieje. Co to jest czas? Jak go lepiej wykorzystać? M. in. na te i inne pytania odpowie już wkrótce pastor Grzegorz Korczyc podczas interesujących, publicznych wykładów w Warszawie.

- Zagadnieniem czasu zająłem się, gdy obowiązki zawodowe wymusiły taką potrzebę. Nie byłem usatysfakcjonowany tym, jak wypełniam swój czas. Szukając rozwiązań i lepszych metod zarządzania nim, poznawałem temat coraz bardziej według zasady: „Czym głębiej w las, tym więcej drzew" - mówi prelegent, pastor Grzegorz Korczyc.

- Czas to nie tylko metody zarządzania nim, ale spojrzenie w przyszłość i na to, co niesie ze sobą. Widząc efekty, jakie przyniosły wprowadzone zasady, postanowiłem podzielić się tym materiałem z innymi. W ciągu kilku lat miałem przywilej przeprowadzenia wielu takich spotkań m.in. w formie szkoleń dla kadr administracyjnych różnych instytucji w Polsce oraz spotkań w kościołach m.in. także w Chicago – dodaje mówca.

Podczas każdego spotkania uczestnicy otrzymują pigułkę praktycznych rad w zakresie organizacji czasu, a ci, którzy sądzą, że wiedzą już jak gospodarować czasem, dowiedzą się, jak eliminować, tzw. element zaskoczenia wywoływany przez nieplanowane sytuacje. Seminaria mają za zadanie uświadomienie uczestnikom, że czas którym dysponujemy należy do nas i na nas spoczywa odpowiedzialność za jego właściwe wykorzystanie. Dodatkowo, krótka podróż w przeszłość, próba określenia przyszłości i znalezienia swego miejsca w niej, a wszystko osadzone w realiach doświadczeń z życia i historii biblijnych bohaterów.

- Liczę na to, że na spotkania przyjdą osoby, które cenią swój czas, a jednocześnie mają poczucie, że źle nim gospodarują i potrzebę, aby coś poprawić i skorygować. Każda minuta i godzina może zostać wypełniona efektywnie lub przeminąć bezpowrotnie. To dzisiaj decydujemy, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. To my zdecydujemy na ile proponowane treści mogą okazać się przydatne – stwierdza Grzegorz Korczyc.

Pastor Grzegorz Korczyc jest absolwentem Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej i Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Zawodowe wyzwania w dziedzinie ekonomii skłoniły go do poszukiwania metod lepszego gospodarowania czasem, co zaowocowało m.in. przygotowaniem tej serii wykładów.
Zapraszamy na spotkania, które odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 18.00 od 26 lutego do 1 kwietnia br. Miejsce spotkań: Warszawa, ul. Foksal 8. Wstęp wolny! (źródło  www.adwentysci.waw.pl )

 

Wygraj z czasem - plakat