Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Płock: przebaczenie jako ważny aspekt zdrowia

Płock: przebaczenie jako ważny aspekt zdrowia

Klub_Zdrowia_w_Pocku_20.06.2012_-_250O tym, czym jest przebaczenie i czy warto przebaczać, mówił podczas ostatniego przed wakacjami spotkania Klubu Zdrowia w Płocku dr Łukasz Romanowski. Klub prowadzi lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

 

Zazwyczaj myśląc o zdrowiu, zwracamy uwagę na aspekt fizyczny,. Jednak w rzeczywistości pojęcie zdrowia ma o wiele szersze znaczenie Możemy mówić o zdrowiu fizycznym, emocjonalno-psychicznym czy duchowym.

 

– Dopiero w przypadku równomiernego rozwoju tych trzech sfer możemy mówić o pełni zdrowia – przekonuje Dominika Potyralska, kierownik klubu w Płocku, która rozpoczęła spotkanie 20 czerwca, mówiąc właśnie o tych trzech sferach życia.

 

W dalszej części programu zaproszony prelegent dr Łukasz Romanowski omówił zagadnienie przebaczenia. Przeciwstawił on typowej dla człowieka potrzebie sprawiedliwości decyzję o przebaczeniu, czyli świadomą rezygnację z dochodzenia swojej sprawiedliwości. Zazwyczaj oczekujemy tego, by wszyscy postępowali tak, jak nam się wydaje słusznie i byli adekwatnie karani, gdy zrobią inaczej. Wykład dowiódł, że jedyną drogą naprawienia zła w relacjach międzyludzkich jest przebaczenie, bowiem nasza sprawiedliwość jest bardzo subiektywna i zadośćuczynienie jej wymagałoby zmuszenia innych do posłuszeństwa, tymczasem przebaczenie jest decyzją tylko nas samych.

 

– Moc przebaczenia jest wielka, wnosi ono bowiem Bożą siłę i zwycięstwo nad sobą tam, gdzie dotąd było samo zło – mówi Dominika Potyralska. – Choć pozornie oznacza przegraną, szczere przebaczenie potrafi odmienić serce nawet najbardziej zażartego przeciwnika.

 

– Bardzo skorzystałam z tego wykładu – mówi pani Jadwiga, która na spotkaniu klubu była po raz pierwszy. – Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że przebaczenie jest potrzebne, ważne. Dzięki takiej postawie czas goi rany, a sprawy się wyciszają.

 

Spotkania Klubu Zdrowia w Płocku odbywają się co dwa tygodnie. Udział w nich jest bezpłatny.

 

– Dzięki spotkaniom zwracam większą uwagę na to, co jem i jaki to ma wpływ na zdrowie i ogólną kondycję. Poruszany dzisiaj temat jest ważny, ale trudny – ocenia pani Janina, inna z uczestniczek.

 

Obecnie przed klubowiczami wakacyjna przerwa. Wznowienie zajęć zaplanowano na październik.

 

Czytaj więcej o filii ChSCh w Płocku: www.plock.chsch.pl

 

 

Serwis Informacyjny ChSCh