Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Ostatnia sobota na Traugutta 34

Ostatnia sobota na Traugutta 34

Radom-0513 grudnia 2008 odbyło się ostatnie nabożeństwo w sali, która przez ponad sześćdziesiąt lat służyło jako miejsce nabożeństw zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Radomiu.

Podczas dziękczynnego nabożeństwa, wyznawcy dzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z tym miejscem, dziękując Bogu za możliwość spotykania się w tym miejscu przez tak wiele lat. Wśród wspomnień znalazły się także te, które cofały się do samych początków kościelnej historii tego budynku. Sześćdziesiąt dwa lata to historia wielu nawróceń, kilku pokoleń, które wyrosły związane z tym budynkiem, ale także historia migracji z rodzinnego miasta. Dziś radomskich adwentystów można spotkać nie tylko w różnych częściach Polski, ale także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Australii.

Budynek przy ul. Traugutta 34 został zakupiony w 1946 jako dar wyznawców z zagranicy i przez całe lata służył miejscowemu zborowi, jak i mieszkańcom miasta jako miejsce nabożeństw, a także wielu spotkań, wykładów, koncertów. Niestety, w związku ze złym stanem technicznym budynku, zapadła decyzja o sprzedaży nieruchomości.

Wzruszające nabożeństwo zostało zakończone modlitwą dziękczynną pastora Remigiusza Kroka, który właśnie rozpoczyna swoją misję duszpasterską w Radomiu, wracając po dziewiętnastu latach do swojego rodzimego zboru.

Ostatnie nabożeństwo w starym budynku nie jest końcem historii zboru, a raczej początkiem nowego etapu jego historii. Symbolicznym pomostem pomiędzy historią a przyszłością było prowadzone tego dnia przez pastora Romana Chalupkę seminarium na temat projektu misyjnego „ Po prostu życie”, skierowanego do postmodernistycznego społeczeństwa.

Kilka dni wcześniej została podpisana umowa o zakup działki przy ul. Okulickiego 32 w Radomiu, gdzie powstanie nowa siedziba zboru. Rozpoczęcie budowy nowoczesnego kościoła, mającego w wieloraki sposób służyć wyznawcom i mieszkańcom Radomia planowane jest na maj 2009 roku. Do momentu oddania do użytku nowego budynku, nabożeństwa odbywać się będą w wynajętych pomieszczeniach.