Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Od słowa do Słowa

Od słowa do Słowa

czy_warto_jeszcze_w_cos_wierzyc_300Cotygodniowe spotkania biblijne z serii „Od słowa do Słowa” gromadzą już swoją widownię w każdy piątkowy wieczór w ramach zborowej telewizji „nadzieja.tv”.

W styczniu br. wystartował kolejny projekt medialny zboru w Podkowie Leśnej, po prowadzonych od trzech lat lekcjach biblijnych na wideo, którego zadaniem jest dotarcie do zainteresowanych z treściami biblijnymi w formie interesującej dyskusji na żywo z widzami. Na początku prowadzący przedstawia krótkie rozważanie w oparciu o wybrane zagadnienie z Pisma Świętego, następnie po przerwie muzycznej rozpoczyna się dyskusja z widzami na specjalnie uruchamianym w tym celu czacie w Internecie. Pastor zapoznaje się z pytaniami i odpowiada na nie bezpośrednio na wizji. „Średnio audycja trwa około godziny, ale mieliśmy już spotkania krótsze i dłuższe”, mówi Arkadiusz Piętka, pomysłodawca projektu. „Po programie dyskusja często trwa w najlepsze, przeradzając się w rozmowy prywatne między uczestnikami”, dodaje.

Założeniem programu jest nawiązanie szczególnej więzi z widzem, który zainteresowany jest z jednej strony rozpoczęciem świętego dnia, a z drugiej dobrym czasem spędzonym z Biblią w ręku. Nie jest on także wyraźnie kierowany tylko do adwentystów. Ważną kwestią jest również zadawanie pytań, na które pastor prowadzący program odpowiada bezpośrednio podczas audycji, co sprawia wrażenie prywatnej rozmowy z przyjacielem.

Audycje są emitowane w każdy piątek o godz. 19:00 pod adresem: www.nadzieja.tv, gdzie można oglądać również emisję nabożeństw sobotnich i inne programy w tygodniu. Czat z widzami jest dostępny pod adresem: www.nadzieja.tv/czat i uruchamiany na pół godziny przed emisją „Od słowa do Słowa”.

  Zobacz plakat (pdf)