Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Wystawa Biblii w Koninie

Wystawa Biblii w Koninie

jarek300Na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie ukazała się ciekawa relacja z wystawy Biblii zorganizowanej przy współpracy z miejscowym Zborem Adwentystycznym. Zbiory wykorzystane w trakcie ekspozycji pochodzą wystawy przygotowanej przez zbory warszawskie, udostępniane w ramach Nocy Muzeów, której kustoszem i koordynatorem jest pastor Krzysztof Romanowski. Poniżej zamieszczamy treść artykułu.

Jest to najczęściej drukowana książka na świecie – do tej pory wydano ją w nakładzie 6 mld i przetłumaczono ją już na 2200 języków. Czyli księga wszystkich ksiąg, dla jednych religijna, zawierająca Słowo Boże, dla innych – zwykła książka, która warto przeczytać. Dla wszystkich lektura, która pobudza nie tylko wiarę, ale przede wszystkim umacnia w zasadach, pomaga w odróżnieniu dobra od zła. Czyli Biblia.

W poniedziałek, 24 marca 2014 w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę niezwykła. Prezentowane na niej są 163 egzemplarze biblii z różnych okresów, w różnych językach. Jest wśród nich słynna „Biblia Brzeska (Radziwiłłowska)” – egzemplarz ze zboru w Żychlinie. Duże czytelne plansze dają podpowiedzi na bardzo wiele pytań, odsyłają też do innych źródeł. Tylko nielicznych egzemplarzy nie można dotknąć. W czasie poniedziałkowego wernisażu o biblii i jej znaczeniu w życiu każdego człowieka mówili pastor Tadeusz Jelinek z Parafii Ewangelicko-Reformowanej (najstarszej w Polsce) w Żychlinie oraz pastor Jarosław Jarosz z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Diecezji Zachodniej. A o treściach zawartych w Księdze, konsekwencjach jej słów śpiewał pastor Mirosław Karauda. Wystawę, która czynna jest do 4 kwietnia, naprawdę warto zobaczyć. Jej organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna i Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w naszym mieście. Dyrektor placówki – Henryk Janasek i reprezentująca koniński Kościół Adwentystów – Dorota Skąpska byli zgodni: wystawa nie tylko zachęca do czytania najważniejszej księgi człowieka, ale także daje obraz historii jej powstawania i okoliczności towarzyszących Staremu i Nowemu Testamentowi.

Więcej fotografii dostępnych jest na stronie:

http://www.mbp.konin.pl/index.php/aktualnosci/20-mbp/aktualnosci/1285-wystawa-biblii