Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności OD PERGAMINU DO E-BIBLII

OD PERGAMINU DO E-BIBLII

W ramach Nocy Muzeów serdecznie zapraszamy już po raz trzeci do odwiedzin warszawskiego kościoła adwentystycznego, w którym odbędzie się interesujący program pt. „Biblia wieczorową porą”.  

Miejsce wydarzenia to 130-letni pałac w centrum Warszawy przy ul. Foksal 8, gdzie mieści się siedziba Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jest to budynek, który wpisuje się w jeden z najpiękniejszych zakątków stolicy. W dawnych salonach pałacu Górskich obecnie jest adwentystyczna kaplica, która będzie miejscem wystawy.

Wystawa Biblii – główna część programu - to niecodzienna okazja do zobaczenia licznych wydań Pisma Świętego, w tym pergaminowych zwojów, poprzez kilkusetletnie egzemplarze wydane drukiem, po ekspozycję najnowszych wydań cyfrowych. Wszystko to w ramach biblijnej ścieżki edukacyjnej, którą przygotowali organizatorzy wystawy. Każdy z zwiedzających będzie mógł zapoznać się z historią tworzenie się kanonu ksiąg świętych judaizmu i chrześcijaństwa oraz odkryć niezwykłą wartość tej Księgi, nie tylko jako dzieła literatury starożytnej, ale przede wszystkim, jako fundamentalnego źródła wiedzy chrześcijańskiej.

Dodatkowe atrakcje wystawy:

  • Biblijna międzynarodowa kolekcja znaczków pocztowych 
  • Degustacja zdrowej żywności naturalnej 
  • Maraton ręcznego przepisywania Biblii 
  • Unikatowy egzemplarz Biblii w 66 językach świata.

Nowością tegorocznej wystawy będą warsztaty dla dzieci i rodziców organizowane w niedzielę w godzinach od 13:00 do 15:00 wyłącznie na podstawie wcześniejszego zgłoszenia mailowego pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Dla wycieczek szkolnych wystawa będzie czynna w godzinach przedpołudniowych w poniedziałek i wtorek od godz. 10:00 – 13:00. Zgłoszenie należy kierować pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dla wszystkich zwiedzających zapewniamy przewodników oraz tłumaczy języka migowego.

WSTĘP WOLNY!

Więcej informacji na temat wystawy, imprez jej towarzyszących, historii miejsca oraz działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na stronach: www.adwentysci.waw.pl

Noc1

Noc2