Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności XLV ZJAZD DIECEZJI POŁUDNIOWEJ

XLV ZJAZD DIECEZJI POŁUDNIOWEJ

zjazd-250Prawie 132 przedstawicieli zborów w dniach 21-22 maja 2015 przybyło do Wisły na Zjazd Diecezji Południowej. Każdy z delegatów co najmniej na tydzień wcześniej otrzymał teczkę ze sprawozdaniami przewodniczącego diecezji, sekretarza, skarbnika, rewidentów z Generalnej Konferencji, Dyrektora Sekretariatu: Ewangelizacji, Oddziału Młodzieży, Zdrowia; Administratora Nieruchomości oraz Seniorów Okręgów.

Podczas sesji miały miejsce tylko dyskusje nad tymi sprawozdaniami i przyjęcie ich przez głosowanie. Zjazd zdecydował również o zmianach w treści Statutu. Komitet Organizacyjny składający się z pierwszych delegatów zborów zaproponował uczestnikom skład Komitetu Nominacyjnego, który po akceptacji rozpoczął swoją pracę pod przewodnictwem pastora Jarosława Dzięgielewskiego – Przewodniczącego Rady Kościoła w Warszawie. Jako podsumowanie swoich obrad sekretarz Komitetu Nominacyjnego przedstawił zjazdowi propozycje na stanowisko przewodniczącego, sekretarza i skarbnika diecezji oraz członków Rady Diecezji Południowej.

W głosowaniu delegacji wybrali na stanowisko Przewodniczącego Diecezji Południowej pastora Wasyla Bostana, który pełnił tą funkcję od ok 2 lat, oraz do ścisłej współpracy z nim na stanowisko Sekretarza Diecezji - pastora Mariusza Sobkowiaka, który wcześniej pełnił rolę seniora okręgu południowego, natomiast na funkcję Skarbnika Diecezji na koleją 4-letnią kadencję została wybrana Teresa Nowicka-Miroń, która pomimo tego, że jest już na emeryturze cieszy się bardzo dużym zaufaniem delegatów zborów i zgodziła się pełnić dalej tę służbę.

W zarządzaniu diecezją w/w Zarząd będą wspierani przez 10 członków Rady Diecezji wybranych przez Zjazd spośród przedstawicieli zborów i pracowników diecezji.

fotka_1_-_przew._Diecezji_Poudniowej_pastor_Wasyl_Bostan

fotka_2_pastor_Bostan_skada_gratulacje_pastorowi_Sobkowiakowi

fotka_3_pastor_Bostan_skada_gratulacje_siostrze_Nowickiej-Miro

 

Tekst i zdjęcia zamieszczamy za uprzejmą zgodą witryny  www.maranatha.pl