Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Zakazana archeologia w Świdnicy

Zakazana archeologia w Świdnicy

Alfred250

W dniach 14 i 15 maja 2010 dr Alfred J. Palla wygłosi w Świdnicy 3 wykłady pt. „Zakazana archeologia”.  Program składa się z trzech spotkań, w trakcie których zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • POTOP: FAKT CZY FIKCJA? – piątek 14 maja godz. 19.00. Czy potop był globalną katastrofą, którą przeżyło tylko osiem osób, czy może tylko lokalną powodzią? Na globalny potop mogą wskazywać pokłady węgla i ropy, a także pasma górskie pokryte morskimi skamieniałościami. Prelegent przedstawi zdjęcia fascynujących znalezisk, w tym wyrobów ludzkich znalezionych w bryłach węgla, a także legendy o potopie, które zachowały się w pamięci wszystkich kultur świata, które potwierdzają biblijną relację o potopie.
  • DINOZAURY W BIBLII? – sobota 15 maja godz. 11.00. Księga Hioba, jedna z najstarszych w Biblii, zawiera behemota i lewiatana, potężnych zwierząt, które przypominają najpotężniejsze lądowe i morskie dinozaury. Czyżby ludzie żyli na ziemi w tym samym czasie, co dinozaury, tak jak sugeruje Biblia? Czy wyginięcie dinozaurów może mieć związek z potopem? Czy niektóre przetrwały w takich miejscach jak Loch Ness?
  • ARKA NOEGO: FAKT, CZY FIKCJA? – sobota 15 maja godz. 18.00. Jak wyglądała Arka Noego? Ile zwierząt w niej było? Czy osiem osób wystarczy, aby się nimi zająć? Czy w Arce zmieściły się dinozaury? Czy wiadomo gdzie jest Arka Noego? Czy odnalazła ją ekipa turecko-chińska, jak podały media w kwietniu 2010 roku?

Miejsce spotkań: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Świdnica, ul. Jagiellońska 3

Wstęp bezpłatny. Na miejscu będzie możliwość nabycia literatury oraz płyt CD z wykładami.