Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Dramat Polski trwa

Dramat Polski trwa

powodz200W całej Polsce poświęceni wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) niosą pomoc ofiarom powodzi. Natychmiast rozpoczęto działania w Czechowicach-Dziedzicach, Skoczowie i Wrocławiu. Wiele filii ChSCh zapowiada zbiórki pieniędzy w hipermarketach i na ulicach.

Pan Mariusz z Sandomierza stracił dom, który po poddasze został zalany przez powódź. Państwo Stanisława i Franciszek, starsze małżeństwo, o mało nie utonęli w lodowatej wodzie. Ludzie odcięci od świata nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Ci, którzy przeżyli kataklizm, są zdruzgotani. Stracili wszystko.

- Do większości domów można było dopłynąć tylko łodzią. To, co widziałem, przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie są załamani - mówi Wiesław Waliczek z filii ChSCh w Czechowicach-Dziedzicach.

Wolontariusze przekazują powodzianom żywność, środki czystości, odzież… – Dostarczamy ludziom najprostsze rzeczy, bo brakuje wszystkiego. Jeszcze nigdy nie doświadczyłem, żeby ktoś był mi tak wdzięczny za talerz ciepłego jedzenia – relacjonuje Waliczek.

W tym trudnym momencie jesteśmy razem. Miasta, które nie ucierpiały w powodzi, niosą pomoc innym regionom: – Będziemy zbierać odzież i inne artykuły, które prześlemy do miast dotkniętych tragedią – zapowiada Alicja Bogdańska z ChSCh w Jeleniej Górze. We Wrocławiu planowany jest koncert na rzecz powodzian, w Skoczowie i innych miastach rozpoczyna się akcja osuszania zalanych budynków, prowadzona przez wolontariuszy służby.

Strach, żal, obawa – Co będzie dalej? To uczucia towarzyszące dziś tysiącom naszych rodaków.

Wiele domostw było nieubezpieczonych. Wśród ludzi, którzy stracili dorobek życia, są tacy, którzy mieszkali w nowo wybudowanych domach zaledwie przez dzień!

Już w najbliższy weekend na ulice wyjdą wolontariusze ChSCh z Łodzi, Konina i Zabrza, później w kolejnych miastach. Będą zbierać pieniądze na rzecz powodzian, zachęcać do wsparcia zbiórki publicznej prowadzonej przez ChSCh na rzecz ofiar kataklizmu.

Przyłącz się do tego dzieła i ty, wpłacając pieniądze na konto ChSCh:

Chrześcijańska Służba Charytatywna 47 1500 1126 1211 2010 1571 0000 z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”

Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL

Nie bądź obojętny na los tych, których dotknęła tragedia. Pomóż!

Więcej o sytuacji powodziowej i działaniach ChSCh przeczytać możesz na stronie www.chsch.org.pl

Tekst: Andrzej Wierzchowski