Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Pomoc wolontariuszy ChSCh z Płocka dla powodzian

Pomoc wolontariuszy ChSCh z Płocka dla powodzian

dramat200- Po powodzi piłowaliśmy zniszczone meble na opał, gdyż to, co z nich zostało, nie nadawało się już do użytku. Wtedy przyszła druga fala. Ona zabrała już wszystko, nawet te resztki wyposażenia  - wspomina mieszkanka Troszyna Polskiego, wioski położonej w okolicach Płocka, w gminie Gąbin. Mieszkańcom tej i innych podpłockich miejscowości doświadczonych przez żywioł pomagają wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

W wielu miejscach woda wciąż jeszcze nie opadła. - Chcieliśmy dotrzeć do Troszyna, ale się nie udało. Wiączemin, Piaski i właśnie Troszyn Polski to miejscowości wciąż znajdujące się pod wodą - relacjonuje Włodzimierz Krzyżanowski, koordynator pomocy w Płocku.

W wielu miejscach woda wciąż jeszcze nie opadła. - Chcieliśmy dotrzeć do Troszyna, ale się nie udało. Wiączemin, Piaski i właśnie Troszyn Polski to miejscowości wciąż znajdujące się pod wodą - relacjonuje Włodzimierz Krzyżanowski, koordynator pomocy w Płocku.

W ostatniej z wymienionych miejscowości wolontariusze pomagali przy ewakuacji kościoła parafii rzymskokatolickiej. ChSCh w Płocku, dzięki wsparciu innych filii (głównie z Włocławka i Białegostoku), dysponuje około dwoma tonami środków czystości, a także jedzeniem i sprzętem AGD, które będzie rozdawać poszkodowanym. - Nie ograniczamy się do pomocy doraźnej - mówi Krzyżanowski. - Planujemy długofalowe działania, m.in. na rzecz mieszkańców Borków, jednej z podtopionych miejscowości. Będziemy pomagać młodym małżeństwom z dziećmi utrzymującym się z roli. Ich sytuacja jest najgorsza.

Każdy z nas może pomóc powodzianom w tym tragicznym momencie. Przekaż swój dar na rzecz tych, którzy niejednokrotnie stracili dorobek całego życia. Zasil konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
47 1500 1126 1211 2010 1571 0000
z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”

Dla przelewów zagranicznych kod SWIFT: KRDBPLPW oraz kod IBAN przed numerem rachunku: PL 

Czytaj więcej na: http://www.plock.chsch.org.pl/?id=308

SI ChSCh (aw)

 

Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_1 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_7 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_2  Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_3 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_4 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_5 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_6 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_8 Dramatyczna_sytuacja_na_poudniu_Polski_9 Pomoc_wolontariuszy_ChSCh_z_Plocka_2 Pomoc_wolontariuszy_ChSCh_z_Plocka_3 Pomoc_wolontariuszy_ChSCh_z_Plocka_4 Pomoc_wolontariuszy_ChSCh_z_Pocka_1