Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Pomoc w osuszaniu zalanych domów

Pomoc w osuszaniu zalanych domów

P6270573_250Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Płocku pomaga powodzianom ze swoich okolic osuszać mieszkania zalane podczas powodzi. Wobec deficytu osuszaczy sprzęt udostępniany przez wolontariuszy jest na wagę złota.

Pani Wiesia, pani Alina, pan Paweł… Oni i wiele innych osób dotkliwie ucierpiało wskutek działania żywiołu. Wiele domów nie nadaje się do zamieszkania z powodu panującej w nich wilgoci.

– Zaraz po powodzi przekazywaliśmy żywność, odzież, środki czystości i pomoc rzeczową do: Troszyna Polskiego, Troszyna Nowego, Borków i Wiączemina. Od lipca, dzięki współpracy z Fundacją ADRA Polska, dysponujemy sześcioma osuszaczami, które wypożyczamy potrzebującym – relacjonuje Włodzimierz Krzyżanowski z filii ChSCh w Płocku.

Osuszacze skutecznie usuwają wilgoć ze ścian i ułatwiają doprowadzenie domostw do stanu używalności. Do połowy października z urządzeń udostępnianych przez ChSCh skorzystało 16 rodzin z Płocka i Sierpca.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem osuszacza proszone są o kontakt pod numerem tel.: 663 203 166.

Mimo różnorodnego wsparcia wciąż jeszcze wielu powodzian czeka na pomocną dłoń – także twoją. Złóż swój dar na rzecz poszkodowanych przez żywioł: http://www.pomoc-powodzianom.chsch.pl/pomoz/.

Czytaj więcej o działaniach ChSCh na rzecz powodzian: http://www.pomoc-powodzianom.chsch.pl/.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)