Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Nabożeństwo Okręgowe w Starachowicach

Nabożeństwo Okręgowe w Starachowicach

herb_starachowice20 listopada w Starachowicach odbyło się wspólne nabożeństwo zborów ze Starachowic, Radomia i Ostrowca Świętokrzyskiego. Nabożeństwo było podzielone na dwie części. Przed południem odbyło się studium Biblii w grupach, doświadczeniami z niesienia pomocy powodzianom dzielił się Zdzisław Pałka, był także czas na rozmowę o najbliższych planach misyjnych zborów. Kazaniem poświęconym zaufaniu Bogu w najtrudniejszych momentach życia i zdaniu się na Bożą moc w sytuacjach z pozoru beznadziejnych służył pastor Remigiusz Krok.

Popołudniową część nabożeństwa wypełniła relacja pastora Zbigniewa Makarewicza z misji wśród Polaków mieszkających w Chicago oraz jego rozważanie na temat natury Ducha Świętego i Jego znaczeniu dla duchowego życia.

W nabożeństwie swój wkład mieli także Radomianie - Wiera Popowa śpiewała swoje pieśni, Sonia dzieliła się swoim doświadczeniem drogi do chrztu, Lucjan Krzysiek uczył pieśni ze śpiewnika kościelnego, inni modlili się, czytali teksty Biblii. W przerwie obiadowej był czas na rozmowy z przyjaciółmi z pobliskich zborów. Następne takie spotkanie planowane jest na 28 maja 2011 w Ostrowcu Świętokrzyskim z udziałem zborów Diecezji Południowej – z Kielc, Sandomierza i Stalowej Woli. Kolejne podobne nabożeństwo planowane jest w październiku w… Radomiu. Będzie to jubileuszowe nabożeństwo z okazji 80-lecia zboru i uroczysta inauguracja działalności zboru w nowej siedzibie.