Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Radość i satysfakcja w Białymstoku

Radość i satysfakcja w Białymstoku

bialystok_200W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbyła się już po raz 14. W Białymstoku tradycyjnie w akcję włączyli się wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

 - Wykonywaliśmy nasze zadanie w Galerii Stokrotka w Białymstoku, przy ul. Paderewskiego, na osiedlu Nowe Miasto – opowiada Paweł Pawluczuk, kierownik lokalnej filii ChSCh. – W rezultacie udało się nam zebrać około 380 kg żywności, w tym: 70 kg mąki, 60 kg makaronu, 53 l oleju, 50 kg ryżu, 78 kg cukru, 15 kg kaszy, 10 kg konserw i 10 kg słodyczy - wylicza.

13 wolontariuszy bardzo zaangażowało się w akcję. Powierzone zadania sprawiały im bardzo wiele radości i satysfakcji. Z ogromną sympatią wspominają osoby, które przychodziły zrobić zakupy specjalnie na rzecz zbiórki żywności. Same wychodziły ze sklepu z pustymi rękoma czy z jednym produktem, ale wcześniej zapełniały koszyk darów. W innych przypadkach wolontariusze wspinali się na wyżyny perswazji. Jeden z nich, widząc bardzo naburmuszonego przechodnia, podszedł do niego i zagadnął: „Widzę, że jest pan osobą, która lubi pomagać". Po chwili ów pan wkładał swój dar do kosza z najmilszym dodatkiem – uśmiechem.
Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej ChSCh: www.pomoc-zywnosciowa.chsch.pl