Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności WOŚP zagrała u Adwentystów w Łodzi

WOŚP zagrała u Adwentystów w Łodzi

wosp1_200Niedziela, 9 stycznia 2011 roku była dniem wyjątkowym. W Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Łodzi przy Kopcińskiego 67, odbył się międzywyznaniowy koncert charytatywny z okazji 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koncert rozpoczął amatorski chór „Ride On" z jednego z łódzkich Domów Kultury, który zaprezentował kilka standardów muzyki gospel. Później wystąpił Piotr Płuska, na co dzień solista Teatru Muzycznego w Łodzi i Teatru Wielkiego we Wrocławiu. W jego znakomitym wykonaniu mogliśmy usłyszeć kilka coverów muzyki worship, jak choćby doskonale znane utwory jak: „Niepojęta łaska" czy „Moje wędrowanie". wosp2.jpg_

Po chwili wyciszenia i refleksji podczas występu Piotra Płuski przed publicznością pojawił się 11-osobowy chór „Good News Singers", pod dyrekcją Ewy Szczepaniak z łódzkiego Kościoła Chrześcijan Baptystów. Chór zaprosił wszystkich do wspólnej aktywności podczas ich żywiołowego śpiewu takich standardów jak choćby „Ride On King Jesus" czy „Lovely Day".

Przez cały koncert naprzemiennie występowały grupy i wokaliści. Dlatego pewnym miłym urozmaiceniem i zarazem zaskoczeniem mógł być występ akordeonisty, Włodzimierza Jakiela, który zaprezentował wosp3utwór skomponowany specjalnie z okazji tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tegoż koncertu. Kompozycja stanowiła ilustrację jednej z piękniejszych baśni Jana Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami".

Niewątpliwą odmianą w tym ponad dwugodzinnym koncercie była również pantomima przygotowana przez kilkunastoosobową grupę młodzieży z łódzkich zborów adwentystycznych. Sugestywne przedstawienie obrazowało codzienną walkę ludzi z głównymi grzechami oraz skutki akceptacji dla zła.

W niedzielnym koncercie można było jeszcze wysłuchać pieśni w wykonaniu: Mirosława Karaudy, Łukasza Karaudy oraz Andrzeja Piąstki z zespołem Korab. Na koniec zaśpiewał zespół, „Sola Gratia" z adwentystycznego zboru Łódź-Górna. W roli konferansjerów wystąpili: Tomasz Karauda i Tomasz Dutkowski.wosp4

Dzięki hojności uczestników niedzielnego wydarzenia, udało się zebrać kwotę 1600 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zasiliła ogólnokrajową zbiórkę na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

„Jesteśmy wdzięczni Bogu przede wszystkim za to, że koncert doszedł do skutku, ale także za wspaniałą atmosferę towarzyszącą temu międzywyznaniowemu spotkaniu oraz za zebraną kwotę, która – jak wierzymy – przyczyni się do ratowania zdrowia i życia dzieci" – wyznali organizatorzy imprezy. © Renata Karolewska  www.adwentysci.waw.pl

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziesz na  www.glosnadziei.pl