Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

 1. Zaloguj się
 2. Mapa serwisu
 3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Młodzieżowy tydzień modlitwy

Młodzieżowy tydzień modlitwy

chtoz_200

Droga Młodzieży!

Przed nami kolejny Młodzieżowy Tydzień Modlitwy. Zaczynamy od następnej soboty. 
W tym roku do modlitw inspirować nas będą czytanki pt. Chrześcijańska tożsamość. Tożsamość to według słownika coś, co jest tym samym, bardzo podobnym, prawie identycznym z czymś innym. Czyjaś tożsamość to zgodność tego, kim ta osoba jest, 
z tym, za kogo się podaje. W tym kontekście chrześcijańska tożsamość to wezwanie do bycia podobnym do Chrystusa, do życia w zgodności z tym, za kogo się uważamy, i kogo uważamy za swojego Mistrza, Wzór.

Poznamy i przedyskutujemy osiem zasad chrześcijańskiej tożsamości:

 

 1. Ponieważ Jezus jest światłością świata, ja mogę być światłem oświetlającym innym drogę do Niego.
 2. Ponieważ Jezus jest moimi drzwiami, ja mogę być odźwiernym zapraszającym innych do Bożej rodziny.
 3. Ponieważ Jezus jest chlebem życia, ja mogę być ziarnkiem pszenicy pomagającym innym karmić się Jego Słowem.
 4. Ponieważ Jezus jest moim pasterzem, ja mogę być barankiem, który wiernie za Nim podąża, a także Jego pomocnikiem troszczącym się o inne baranki.
 5. Ponieważ Jezus jest drogą, prawdą i życiem, ja mogę kroczyć Jego drogą, głosić Jego prawdę i dzielić się z innymi pełnią życia.
 6. Ponieważ Jezus jest krzewem winnym, ja mogę być szczęśliwą latoroślą czerpiącą 
z Niego pożywienie i wielbiącą Boga obfitością owoców.
 7. Ponieważ Jezus jest zmartwychwstaniem i życiem, ja mogę w Nim cieszyć się nowym życiem teraz i ufać Jego obietnicy życia wiecznego.
 8. Ponieważ Jezus był, jest i zawsze będzie wielkim Ja Jestem, który żył na ziemi życiem spełnionym i prawdziwym, ja też mogę być w Nim spełniony i prawdziwy.

Odmiennie niż dotychczas materiał do studiowania nie będzie miał formy drukowanej publikacji, ale będzie dostępny na kościelnych stronach internetowych:

www.adwent.pl, www.diecezja.maranatha.pl , www.adwentysci.org.pl , www.zaufanie.pl , www.mlodziadwentysci.pl . Każda zainteresowana osoba będzie go mogła sobie wydrukować sama w dogodnej formie. Dla młodzieży nie powinno to, jak sądzę, stanowić problemu, a wręcz przeciwnie.

Niech kierownicy młodzieży w zborach zaplanują już dziś, wspólnie z młodzieżą, czas, miejsce i przebieg codziennych spotkań modlitewnych w dniach od 19 do 26 marca. Wybierzcie prowadzących poszczególne spotkania. Starajcie się nie tyle czytać, co raczej omawiać na spotkaniach poszczególne czytanki. Tak będzie ciekawiej. Możecie w nich pozmieniać imiona i dostosować do naszych warunków. A jeżeli wasze osobiste doświadczenia czy spostrzeżenia będą ciekawsze niż te z czytanek, opowiedzcie o nich.

Niech te spotkania staną się okazją nie tylko do lepszego poznania Chrystusa, ale również siebie nawzajem i samych siebie, swojej tożsamości. Niech będą pełne powagi, gdy będzie potrzebna, ale i radości, bo ta sprzyja zapamiętywaniu tego, o czym się mówi.

I pamiętajmy jeszcze o jednym: nie ma nic ważniejszego dla doświadczenia osobistego wzrostu duchowego niż modlitwa.

Do zobaczenia na spotkaniach!

  Młodzieżowy tydzień modlitwy: czytanka - pobierz!

 

Pastor Wasyl Bostan