Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

  1. Zaloguj się
  2. Mapa serwisu
  3. Szukaj...

Galeria

Jesteś tutaj: Aktualności Nowy klub zdrowia

Nowy klub zdrowia

Ikonka_kluby_zdrowia_300W Warszawie rozpoczął działalność nowy klub zdrowia prowadzony przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh). Miejscem spotkań jest Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów OPS przy ul.Wyspianskiego 6/8. Spotkania odbywają się w drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 9.30.

Klubowicze rekrutują się spośród podopiecznych centrum, dlatego najbardziej odpowiadały im dopołudniowe godziny spotkań. Potwierdziło to swoją obecnością ponad 20 osób.

Tematy inauguracyjnego cyklu „Sięgnij po zdrowie" zgodne z zainteresowaniem słuchaczy kładą nacisk na profilaktykę chorób cywilizacyjnych. I taki tytuł – Dlaczego profilaktyka? – nosiła pierwsza prelekcja, prowadzona 14 lutego przez Beatę Śleszyńską.

Tania Kowalska, szefowa klubu poprosiła o poprowadzenie drugiego spotkania pt. Choroba wieńcowa i zawał serca Darię Gil-Ziędalską, z którą słuchacze spotkają się również 11 kwietnia, by dowiedzieć się więcej na temat nadciśnienia tętniczego.

Nieodłącznym elementem programu jest degustacja potraw przygotowanych w myśl zasad Szkoły Zdrowego Gotowania. Goście klubu mieli już okazję posmakować już pięciu potraw i poznać przepisy na ich wykonanie. Była pasta z fasoli, pasztet z pestek dyni i pasta z siemienia lnianego, a 14 marca – pasta ze słonecznika i pasztet, którego głównym składnikiem była cebula.

Organizatorzy serdecznie zapraszają także osoby spoza centrum aktywizacji seniorów. Przyjdź i zaproś swoich znajomych. 

Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej
ul. S. Wyspiańskiego 6/8
Drugi poniedziałek miesiąca, godz. 9.30. Najbliższe spotkanie 11 kwietnia.
Udział w spotkaniach klubu zdrowia jest bezpłatny.

Serwis Informacyjny ChSCh