Już w najbliższy weekend (19-21.05), o godz. 19:00 rozpocznie się V seria spotkań prelekcyjno-dyskusyjnych z cyklu Esencja. Spotkamy się stacjonarnie w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 67 oraz zdalnie na kanale YouTube: Adwentyści Łódź (transmisja na żywo).

Spotkanie ma format hybrydowyprelekcja oraz panel pytań i odpowiedzi są transmitowane na żywo (linki do najbliższych spotkań poniżej). Każdy z uczestników zdalnych może wyrazić swoje refleksje lub zadać pytania, na które odpowiedzi będzie szukał prelegent, czyli pastor Konrad Pasikowski. Po panelu pytań i odpowiedzi ma miejsce część nietransmitowana, przeznaczona dla uczestników stacjonarnych, którzy mogą rozmawiać, dyskutować i zadawać swoje pytania w estetycznie zaaranżowanej Herbaciarni.

Motywem przewodnim V serii jest pytanie: Dlaczego jeszcze czytam Biblię?

XXI wiek – okres dominacji nauki i technologii: AI, podróże kosmiczne i modyfikacja ludzkiego genomu. Czy warto zajmować sobie głowę Biblią, zbiorem starożytnych ksiąg, który stał się pretekstem prześladowań, dyskryminacji i wojen religijnych?

Uważam, że tak. W trakcie najbliższej serii spotkań odpowiem m.in. na następujące pytania: Czy biblijne przepowiednie to wiedza tajemna czy ściema, którą można do wszystkiego dopasować? Jak nie czytać Biblii? Jak nie zabić Biblią? Jak nie zgłupieć czytając Biblię? Czy Biblia wyróżnia się na tle innych świętych ksiąg religijnych (Wedy, mitologie, Daodejing, Koran)?

Więcej informacji na temat projektu Esencja znajdziesz na stronie: www.esencja.info

Linki spotkań w najbliższej serii:

Wiedza tajemna
(piątek 19.05, godz. 19.00)

Jak nie czytać Biblii
(sobota 20.05, godz. 19.00)

Opowieść, która zmieniła świat
(niedziela 21.05, godz. 19.00)

W imieniu Zespołu Twórców i Zboru Łódź-Widzew, zapraszam serdecznie do aktywnego uczestnictwa w programie. Zaproście swoich znajomych, którzy mogą być zainteresowani zagadnieniami wiary chrześcijańskiej – niezależnie czy są to osoby wierzące, wątpiące czy dopiero poszukujące Boga. I pamiętajcie proszę w modlitwie o naszym projekcie.

Do zobaczenia w Łodzi lub na YouTube
pastor Konrad Pasikowski