Drodzy Katecheci,

ostatni weekend czerwca (28-30.06) to dobry czas, aby jeszcze przed wyjazdami wakacyjnymi, ale już po zakończeniu roku szkolnego, spotkać się, poznać, rozmawiać, wymieniać doświadczeniami, modlić, ale i rozwijać nasze kompetencje katechetyczne oraz poszerzać wiedzę z zakresu pedagogiki. Poruszymy oczywiście temat najnowszych zmian Ministerstwa w nauczaniu religii, a także problemy z jakimi mierzymy się w środowisku kościelnym/zborowym. W końcu wspólnie zaplanujemy dalsze wydarzenia dla naszego katechetycznego środowiska – następne konferencje, szkolenia czy spotkania zdalne, ich tematykę, częstotliwość i formę.

Miejsce również jest dobre – Łódź, która znajduje się w centrum Polski (powiedzmy, że każdy ma tak samo blisko i daleko zarazem 😉 Jako jedyne miasto w Polsce Łódź posiada pełną obwodnicę złożoną z dróg szybkiego ruchu (A2 od północy, A1 od wschodu, S8 od południa, S14 od zachodu), a ostatnimi laty samo miasto przeżywa swoją drugą młodość poprzez modernizację secesyjnych kamienic, wydarzenia kulturalne czy nieustanne remonty dróg (które choć dyskusyjne niewątpliwie są perspektywiczne).

Na razie najsłabszym punktem tego wydarzenia jest jego reklama i komunikacja z najbardziej zainteresowanymi – czyli z Wami, Kochani. Przyczyną tego stanu rzeczy jest naturalnie moja osoba, pewne ograniczenia organizacyjne i czasowe, a także fakt, że to pierwszy rok wdrażania się w działalność Sekretariatu Edukacji. Mam nadzieję jednak, że to nie powstrzyma Was przed zarejestrowaniem się i przyjazdem na Konferencję 😊

Rejestracja odbywa się pod tym linkiem: https://forms.gle/nSnKTYmZbexJtpV27 i najlepiej, gdybyśmy mogli ją zamknąć najpóźniej do 23:59 w niedzielę 16.06.2024. Dla tych, którzy z różnych powodów nie dotrą na naszą Konferencję do Łodzi (a chcieliby), jest dobra wiadomość – następną okazją do wspólnego spotkania się i rozmowy będzie już najbliższy Camp w Zatoniu, szukajcie w programie Campu informacji o spotkaniu konsultacyjnym dla katechetów.

Szczegółowy program Konferencji zostanie zmieszczony w najbliższym czasie, a czas bliski jest.

Do zobaczenia!

pastor Konrad Pasikowski
Sekretariat Edukacji przy Zarządzie Kościoła

Program-III-Ogolnopolskiej-Konferencji-Katechetow-Lodz-28-30.06.2024-