Droga Boża rodzino! Siostry i bracia!

W imieniu Sekretariatu Rodziny, zapraszam Was serdecznie do udziału w Tygodniu Modlitwy Rodzin, który odbędzie się w dniach 3-9 września 2023.

Kryzys relacji rodzinnych dosięga chrześcijańskie domy. Słowo Boże jest jednak pełne cennych rad i obietnic dla tych, którzy szukają Bożej pomocy. Wiemy, że modlitwa pozwala doświadczyć Bożej obecności i Jego pokoju, nadziei i siły. Modląc się z rodziną, możemy budować silniejsze więzi i wspierać się nawzajem.

„Klucze do zdrowych umysłów” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitwy Rodzin. Zachęcam Was do skorzystania z materiału, który dostępny jest na stronie internetowej www.adwent.pl oraz stronach diecezjalnych.

Program ten został przygotowany w prostej formie, tak, aby mogły korzystać z niego całe rodziny. Jest więc nie tylko tekst z Biblii, ale także historia oraz aktywności, które można wykonać wraz z dziećmi w różnym wieku.

Jak pisze Karen Holford, autorka programu, „w tym roku tematem tygodnia jest rozwijanie pozytywnego zdrowia psychicznego w naszych rodzinach. Dokonamy tego, starannie wybierając to, o czym myślimy i wspólnie koncentrując się̨ na pozytywnych, zdrowych emocjach: wdzięczności, zdumienia, radości, życzliwości, pokoju i nadziei. Jezus przyszedł, aby dać nam bardziej obfite życie (J 10:10), a wybór pozytywnych emocji jest ważnym sposobem, aby przyjąć obfitość Jego miłości i radości”.

Alicja Bylina
Dyrektor Sekretariatu Rodziny

Tydzien-modlitwy-Klucze-do-Zdrowych-umyslow