Od 24.04.2023 -3.05.2023 można było odwiedzić niecodzienną wystawę pod tytułem „Historia Biblii”, która odbyła się w Domu Chemika. Organizatorami takiej wystawy był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Puławach znajdujący się na ul. Kraszewskiego 6.

Podczas tej wystawy można było dowiedzieć się o historii najstarszych wydań Pisma Świętego w językach oryginalnych oraz pierwsze tłumaczenia Biblii na język Grecki (Septuaginta), Łaciński (Wulgata), języki narodowe – polski, angielski, niemiecki, ukraiński itd. Najstarszym wydaniem na wystawie była Biblia w tłumaczeniu ks. Jakuba Wujka z 1893 r. Podczas wystawy odwiedzający mogli zobaczyć materiały (pergamin, papirus, kamienne tabliczki) na których był spisywany tekst Pisma Świętego. Dodatkową atrakcją była wizualizacja obrazu 3D warsztatu Guttenberga, gdzie po raz pierwszy w historii była drukowana Biblia.

Zwiedzający mogli również wpisać swoje życzenia oraz podziękowania do księgi gości, a w prezencie otrzymać Pismo Święte Nowego Testamentu. Frekwencja tej wystawy to ponad 600 osób.

Biblia wciąż jest aktualną księgą, która przyciąga uwagę ludzi i posiada ogromną wartość duchową.