SOBOTA, 20 CZERWCA W ZBORACH DIECEZJI WSCHODNIEJ

Sobota, 20 czerwca była kolejną, w której zbory Diecezji Wschodniej inaugurowały lub kontynuowały nabożeństwa po przerwie spowodowanej epidemią COVID.  Po raz pierwszy od 105 dni odbyły się nabożeństwa w zborze w Lublinie. Lubleski zbór zdecydował się na organizację dwóch nabożeństw w ciągu soboty. Pierwsze, o godz.9.00 przeznaczone jest przede wszystkim dla osób powyżej 65 roku życia, drugie – o godz.11.30, dla pozostałych wyznawców. Na razie wyznawcy zboru w Lublinie nieśmiało wracają do kościoła. Coraz większą za to frekwencję odnotowuje zbór w Podkowie Leśnej. 

Najważniejszym wydarzeniem weekendu był chrzest święty, który odbył się w zborze Łódź- Widzew. Zostały zanurzone trzy osoby, dwie z Łodzi i jedna ze Zduńskiej Woli, a uroczystość chrztu była okazją do spotkania po długim czasie wyznawców tych zborów. 

Niezmiennie zachęcamy wyznawców do stosowania środków ostrożności sanitarnej: wypełniania obowiązku noszenia zasłon ust i nosa podczas uczestnictwa w nabożeństwie, zalecenia utrzymywania dystansu, unikania bezpośrednich form przywitań, dezynfekowania rąk. Dbajmy jedni o drugich! 

Zdjęcia: Marek Środek  (Łódź) ,facebook.com/nadzieja.tv (Podkowa Leśna)  Remigiusz Krok (Lublin)