Zbór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Lublinie przygotowuje się na przyjęcie gości z objętej wojną Ukrainy. Wyznawcy bardzo szybko zorganizowali się do pomocy: pomieszczenia kościelne zostały przeznaczone na noclegi, co wymagało dużego wysiłku (pomieszczenia są w trakcie remontu), bardzo szybko dostarczono i zakupiono materace, kołdry, śpiwory, poduszki. Znalazły się także pluszaki dla dzieci a także środki czystości i higieny osobistej. Podczas sobotniego nabożeństwa zorganizowano spontaniczną zbiórkę środków pieniężnych. Część wyznawców wyraziła gotowość do przyjęcia gości w swoich domach.. Lublin jest pierwszym dużym miastem na terenie Polski leżącym niedaleko granicy w Ukrainą (ok. 100 km) i może być przede wszystkim miejscem przejściowego pobytu, noclegu przed dalszą podróżą. W liczącym 150 wyznawców zborze w Lublinie jest kilkanaście osób z Ukrainy, które mieszkają tu na stałe. Już przybywają do nich rodziny.
Także inne zbory zaangażowały się w pomoc osobom przybywającym z Ukrainy. W Warszawie przy ul. Foksal, oprócz polskiego zboru, ma także swoją siedzibę zbór międzynarodowy, złożony głównie z wyznawców z Ukrainy już znalazły się pierwsze osoby z Ukrainy i trwa zbiórka środków materialnych. Podobnie jest w Łodzi, gdzie już przybył pierwsze osoby. Pomieszczenia zborów oraz prywatne domy wyznawców w Olsztynie i Suwałkach także są do dyspozycji dla gości z Ukrainy.
Chcemy przypomnieć, że przez Zarząd Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego prowadzona jest zbiórka środków finansowych na rzecz adwentystycznej pomocy uchodźcom z Ukrainy. Środki można wpłacać na numer konta: 84 1240 1066 1111 0000 0005 9356 – z dopiskiem „Ukraina”. 
Na zdjęciu: wnętrza kościoła w Lublinie zaadoptowane na potrzeby gości z Ukrainy.